Przy okazji drogowcy wykonają dodatkowe prace. Mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Michał Sitarek:
- Oprócz nowych sygnalizatorów przy ul. Cegielnianej wybudujemy też fragment chodnika. Będą tam wbudowane płytki ryflowane, czyli z wypustkami oraz wgłębieniami, które ułatwią poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Całość inwestycji zamierzamy zakończyć jeszcze w listopadzie tego roku i wówczas mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej sygnalizacji.
O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu wnioskowali do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy tucholscy radni. Przez ulicę Cegielnianą przebiegają bowiem dwie ruchliwe drogi wojewódzkie.














