Szpital Powiatowy w Człuchowie rozstrzygnął przetarg na dostawę i montaż nowego tomografu komputerowego. Lecznica kupi urządzenie od firmy z Warszawy za 2 mln zł. Była to jedyna oferta w przetargu, ale idealnie wpasowała się w możliwości finansowe lecznicy.
Jak ustaliło Weekend FM, nowy tomograf zastąpi wysłużone urządzenie, którym człuchowski szpital dotąd dysponował. Pracownia pozostanie jednak w tym samym miejscu.
Przygotowujemy się do maja do zamontowania najnowocześniejszego można powiedzieć tomografu z głowicami kardiologicznymi, także nie będzie trzeba jeździć gdziekolwiek daleko i takie uzyskiwać dane, co z naszym sercem i i z całym wymiarem, co ten komputer potrafi, ta głowica.
Mówił w czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Człuchowskiego starosta Aleksander Gappa.
Tomograf szpital kupi z unijnych pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Ze środków własnych pokryje jedynie podatek VAT.














