Zacieśnia się współpraca Chojnic i Dzierżoniowa. Planowane jest partnerstwo i reaktywacja "Turnieju miast"

Przedstawiciele miast regularnie się odwiedzają.

Zacieśnia się współpraca Chojnic i Dzierżoniowa. Planowane jest partnerstwo i reaktywacja Turnieju miast
fot.Stanisław Kamiński

Chojnice nie mają w Polsce miasta partnerskiego, ale to ma się wkrótce zmienić. Coraz bardziej zacieśnia się bowiem współpraca pomiędzy Chojnicami i Dzierżoniowem. Przedstawiciele miast regularnie się odwiedzają. Ostatnio przy okazji 39. rocznicy potyczki w ramach telewizyjnego programu "Turniej Miast".

40. rocznica wydarzenia ma być okazją zarówno do rozpoczęcia oficjalnego partnerstwa, jak i reaktywacji takiego show.

Zdecydowaliśmy, że ten turniej odbyłby się we wrześniu przyszłego roku. Spotkalibyśmy się zarówno w Dzierżoniowie, jak i w Chojnicach. Delegacja byłaby ogólnomiejska, czyli byłaby delegacja składająca się wiadomo z samorządowców 4-5 osób, ale też mówię o całym autobusie, który pojechał był do Dzierżoniowa i byłby jakby soczewką naszej społeczności. Czyli osoby pracujące, kultury, ze sportu i tak samo przyjąłby formułę Dzierżonów.

Adam Kopczyński

Mówi wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.

W obydwu miastach mają teraz powstać 10-osobowe komitety organizacyjne reaktywacji Turnieju Miast.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno