Chojnice nie mają w Polsce miasta partnerskiego, ale to ma się wkrótce zmienić. Coraz bardziej zacieśnia się bowiem współpraca pomiędzy Chojnicami i Dzierżoniowem. Przedstawiciele miast regularnie się odwiedzają. Ostatnio przy okazji 39. rocznicy potyczki w ramach telewizyjnego programu "Turniej Miast".
40. rocznica wydarzenia ma być okazją zarówno do rozpoczęcia oficjalnego partnerstwa, jak i reaktywacji takiego show.
Zdecydowaliśmy, że ten turniej odbyłby się we wrześniu przyszłego roku. Spotkalibyśmy się zarówno w Dzierżoniowie, jak i w Chojnicach. Delegacja byłaby ogólnomiejska, czyli byłaby delegacja składająca się wiadomo z samorządowców 4-5 osób, ale też mówię o całym autobusie, który pojechał był do Dzierżoniowa i byłby jakby soczewką naszej społeczności. Czyli osoby pracujące, kultury, ze sportu i tak samo przyjąłby formułę Dzierżonów.
Mówi wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.
W obydwu miastach mają teraz powstać 10-osobowe komitety organizacyjne reaktywacji Turnieju Miast.














